Яка кількість теплоти виділяється при повному згорянні 5 л гасу, густина якого 800 кг/м3 ? Для

розв'язування цієї задачі треба пригадати формулу маси, якщо відома густина та об'єм речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Девяткин Никита.

Дано:

V= 5 л= 0,005 м³

ρ= 800 кг/м³

q= 46×10⁶ Дж/кг- питома теплота згоряння газу

__________________

Q-?

Розв'язок:

Основна формула, по якій знаходимо кількість теплоти:

Q = qm

А масу знайдемо, за формулою для знаходження густини:

ρ =  \frac{m}{V} →m = ρV

І відразу, не обчислючи, можна підставити у першу формулу

Q = qρV

Q = 46 \times  {10}^{6}  \times 800 \times 0.005 = 184 \times  {10}^{6} Дж

Відповідь: Q= 184 МДж