Помогите, СРОЧНО Яка фокусна відстань лінзи, якщо відстань від свічки до лінзи становить 22,7см,

а відстань від лінзи до екрана - 11,8см? Відповідь заокругли до десятих. Даю 30 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Мукомел София.

Ответ:

Дано:

d = 12 см

F = - 10 см (линза рассеивающая)

____________________________

f - ?

D - ?

Г - ?

1)

Поскольку линза рассеивающая, то формула тонкой линзы выглядит так:

- 1/| F | = 1/d + 1 / f

- 1/10 = 1/12 + 1/f

1/f = - 1/12 - 1/10

1/f = - 11/60

f = - 60/11 ≈ - 5,5 см или - 0,055 м

Изображение - мнимое.

2)

Оптическая сила:

D ≈ 1 / F = - 1/0,10 = - 10 дптр

3)

Увеличение:

Г = | f |/d = 5,5 / 12 ≈ 0,5