Дві наелектризованi кульки розміщені на відстані 12 см одна від одної. Визначте силу взаємодії

кульок, якщо їх заряди однакові і дорівнюють 50 нКл даю 100 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Рубчинский Максим.

Дано: q1=q2=50 нКл=50*10⁻⁹Кл; R=12 см=12*10⁻²м; F - ?

F=k*q1*q2/R²=k*q*q/R²=k*(q/R)²

F=9*10⁹ * (50*10⁻⁹/12*10⁻²)²=

9*10⁹*(50/12)²*(10⁻⁹/10⁻²)²=

9*10⁹ * 17,36 * (10⁻⁷)²=

9*17,36 * 10⁹⁻¹⁴=156,25 * 10⁻⁵=1,5625 * 10⁻³Н≈1,6 мН.

--------------------

Можно просто подставлять в формулу числа:

F=9*10⁹ * 50*10⁻⁹ * 50*10⁻⁹ / (12*10⁻²)²=

9*50²/144 * 10⁹⁻⁹⁻⁹⁺⁴=156,25 * 10⁻⁵Н=1,56 * 10⁻³Н=1,56 мН.