Заряд однієї з двох однакових металевих кульок у 5 разів більший, ніж іншої. Однією кулькою

доторкнулися до іншої, а потім знову відвели на попередню відстань. У скільки разів змінилася сила взаємодії, якщо заряди кульок різнойменні? А збільшилась у 5 разів В зменшилася в.1,25 раза Б збільшилася в 1,8 раза Гне змінилася . Допоможіть ПРОШУ!!!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Дунаева Юля.

Дано: q1=-q; q2=+5q; F1/F2 - ?

F1=k*Iq1I*Iq2I/R²=k*q*5q/R²=(k*q²/R²)*5

По закону сохранения заряда суммарный заряд сохранится.

+5q - q=4q

этот заряд разделится пополам

q1'=q2'=4q/2=2q  -  это новый заряд каждого шарика.

F2=k*2q*2q/R²=(k*q²/R²) * 4

F1/F2=(k*q²/R2)*5 / (k*q²*R2)*4=5/4=1 1/4=1,25

первое взаимодействие было в 1,25 сильнее или второе в 1,25 слабее.

Ответ: В) уменьшилось в 1,25 раз.