Рассчитать сопротивление добавочного резистора для расширения диапазона измерения напряжения до

2500В вольтметром, сопротивление которого 15000 Ом, а диапазон измерения 0....150 В​

Ответы на вопрос

Отвечает Андреянов Костя.

Ответ:

235 кОм

Объяснение:

розберемося з позначенями:

U0=напруга на вольтметрі без додаткового опору

R-додатковий опір

U=напруга,яку ми хочемо вимірювати тим вольтметром

n=у скільки разів збільшився діапазон вимірювання напруги

З закону Ома:

U=U0+IR

U=nU0

U0=IR0

nIR0=IR0+IR

nR0=R0+R

R=R0(n-1)>>наша робоча формула

n=2500/150

отже, після розрахунків повинно вийти 235 кОм