Яку силу потрібно прикласти, щоб підняти під водою камінь масою 10 кг, об'єм якого 20 см3


Ответы на вопрос

Отвечает Арасланова Рената.

Відповідь:

Для того щоб підняти камінь під водою, необхідно прикласти силу в 99,8 Н.

Пояснення:

Дано:

m = 10 кг

V = 20 см³ = 2 * 10⁻⁵ м³

g = 9,8 Н/кг ≈ 10 Н/кг

ρ = 1000 кг/м³

Знайти: F

Розв'язок:

Сила, яку треба прикласти до камню:
F = P - Fₐ, де:

  • P = mg
  • Fₐ = ρgV

Перевіримо одиниці формули:
[F] = кг * Н/кг - кг/м³ * Н/кг * м³ = Н - Н = Н

Обчислюємо:
F = 10 * 10 - 1000 * 10 * 2 * 10⁻⁵ = 99.8 ≈ 100 (Н)

Відповідь: F = 99,8 H.