. На лампочці написано "12 В; 0,6 Вт". Яку найменшу кількість таких лампочок необхідноз'єднати

послідовно, щоб виготовити ялин-кову гірлянду для ввімкнення в мережуреу220 В? Який опір однієї лампочки?​

Ответы на вопрос

Отвечает Самойлова Анастасия.

Ответ:

18 лампочок

240 Ом

Объяснение:

Оскільки усі лампочки з'єднані послідовно,то на кожній лампочці напруга спадатиме на однакову величину. Ми знаємо,що на одній лампочці спадає напруга 12 В,а у нас 220 В,і якщо ми підключимо одну лампочку до такої мережі,то вона не витримає такої напруги і перегорить. Тому потрібно підключити ще якусь певну кількість лампочок, щоб сумарний спад напруги на них був більшим або рівним 220 В. тобто: N*u=U,де N-кількість лампочок

U-напруга джерела струму

u-спад напруги на одній лампочці

звідси ми шукаємо N: N=U/u≈18 лампочок потрібно.

щоб знайти опір лампочки, потрібно щось робити з потужністю,що споживає лампочка.

ця потужність обчислюється за формулою:

Р=u²/R,де R-опір лампочки.

Звідси шукаємо R: R=u²/p=144/0.6=240 Ом