У залізний казан масою 1,5 кг налито 5 кг води. Скільки треба тепла, щоб у цьому казані нагріти

воду від 15 до 100 °С

Ответы на вопрос

Отвечает Бояринцева Даша.

Ответ:

Дано:

m1 = 1,5 кг

m2 = 5 кг

t1 = 15°C

t2 = 100°C

c1 (заліза) = 460 Дж/(кг*°С)

с2 (води) = 4200 Дж/(кг*°С)

_______

Q - ?

Розв'язання.

• Q = c*m*(t₂ -t₁), де m - маса, кг; t2, t1 - кінцева та початкова температури відповідно, °С; с - питома теплоємність речовини, Дж/(кг*°С).

• Коли гріється вода, тепло віддається і на нагрівання залізної посудини.

Тому це слід врахувати і знайти суму:-

Q = Q1 + Q2

t2 -t1 = 100 - 15 = 85 (°C)

Q = 460 * 1,5 * 85 + 4200 * 5 * 85 = 21690 * 85 = 1843650 (Дж) і переводимо в найближчі одиниці = 1843,65 (кДж), можна округлити: ≈ 1844 кДж.

Відповідь: 1844 кДж.

Отвечает Фетисова Тоня.

Объяснение:

mж =1,5 кг

mв = 5 кг

t₁ = 15°C

t₂ = 100°C

Q ---? кДж

Решение.

Q = c*m*(t₂ -t₁), где m - масса,кг; t₂ и t₁ - конечная и начальная температуры,°С; с - удельная теплоемкость вещества, Дж/(кг*°С)

При нагревании воды тепло тратится также и на нагревание железного котла.

Q = Qж + Qв

Поскольку в задании не приведены удельные теплоемкости, берем

сж = 460Дж/(кг*°С) ; св = 4200Дж/(кг*°С),

t₂ -t₁ = 100 - 15 = 85 (°C) ( расчет ведем в градусах Цельсия).

Q = 460 * 1,5 * 85 + 4200 * 5 * 85 = (690 + 21000) *85 = 21690 * 85 = 1843650 (Дж) = 1843,65 (кДж)

Ответ;1843,65 кДж