Яку силу треба прикласти щоб втримати гирю масою 16 кг? Густина металу з якого виготовлена гиря

7000 кг/м3. п

Ответы на вопрос

Отвечает Поник Олександра.

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі потрібно використати закон Архімеда, який стверджує, що тіло, занурене в рідину, отримує виштовхувальну силу, яка дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє.

Отже, для того, щоб втримати гирю масою 16 кг, потрібно прикласти силу, що компенсує вагу гирі та виштовхувальну силу, яку рідина (наприклад, повітря) надає гирі. Формула для визначення виштовхувальної сили:

F_в = ρ * V * g

де F_в - виштовхувальна сила, ρ - густина рідини (у нашому випадку повітря, яке має густина близько 1,2 кг/м3), V - об'єм гирі (можна визначити, розділивши її масу на густину: V = m / ρ), g - прискорення вільного падіння, яке на Землі дорівнює приблизно 9,81 м/с^2.
Таким чином, підставляючи значення, отримаємо:

V = m / ρ = 16 / 7000 = 0,00229 м^3

F_в = ρ * V * g = 1,2 * 0,00229 * 9,81 ≈ 0,028 Н
Отже, щоб втримати гирю масою 16 кг в повітрі, потрібно прикласти силу близько 0,028 Н.