Визначити внутрішній діаметр скляного капіляра , якщо вода у ньому піднялася на 1 м


Ответы на вопрос

Отвечает Матяш Диана.

Для визначення внутрішнього діаметра скляного капіляра можна використати рівняння для висоти рідини в капілярі:

h = (2T cosθ)/(ρgr)

де

h - висота підйому рідини

T - поверхневий натяг рідини

θ - кут контакту рідини зі стінкою капіляра

ρ - густина рідини

g - прискорення під дією сили тяжіння

r - радіус капіляра

Для води в скляному капілярі поверхневий натяг становить приблизно 0,0728 Н/м, густина - приблизно 1000 кг/м³, кут контакту близький до 0° (оскільки вода змочує скло), а g - приблизно 9,81 м/с². Підставивши ці значення та розв'язавши рівняння для r, отримаємо

r = (2T cosθ)/(ρgh) = (2 * 0,0728 Н/м * cos 0°)/(1000 кг/м³ * 9,81 м/с² * 1 м) = 7,44 × 10^-6 м

Оскільки діаметр вдвічі більший за радіус, то внутрішній діаметр капіляра дорівнює

d = 2r = 2 * 7,44 × 10^-6 м = 1,49 × 10^-5 м або приблизно 14,9 мкм.