За 4800 років число ядер радіоактивного радію зменшується в 8 разів. Чому дорівнює період

піврозпаду радія? 2400 років 1600 років 600 років

Ответы на вопрос

Отвечает Стукалова Лена.

Ответ:Період піврозпаду радіоактивного елементу - це час, за який число його атомів зменшується вдвічі. Для визначення періоду піврозпаду радія ми можемо використати формулу:

N(t) = N(0) * (1/2)^(t/T)

де N(t) - кількість залишкових атомів після часу t, N(0) - кількість атомів на початку, T - період піврозпаду.

За умовою задачі, за 4800 років кількість атомів зменшилася в 8 разів, тому N(4800) = N(0)/8.

Ми можемо підставити ці значення в формулу і отримати:

N(4800) = N(0) * (1/2)^(4800/T)

N(0)/8 = N(0) * (1/2)^(4800/T)

1/8 = (1/2)^(4800/T)

2^(-3) = 2^(-4800/T)

-3 = -4800/T

T = 1600 років

Отже, період піврозпаду радія дорівнює 1600 років. Відповідь: 1600 років.

Объяснение: