З якою силою взаимодіють дві маленькі металічні кульки у вакуумі. якщо їх заряди дорівнюють +6,0-10

Кл і -3.0-10 Кл. Віддаль між кульками 5 см. З якою силою будуть взаємодіяти ці кульки, якщо їх привести в дотик і розвести на попередню відстань​

Ответы на вопрос

Отвечает Кочергин Дима.

Ответ:

нати щрчшпчшес8ни96ыщхии0


Отвечает Феоктистова Настя.

Ответ:

Для визначення сили електростатичної взаємодії між двома точковими зарядами можна використовувати закон Кулона:

F = k * (|q1| * |q2|) / r^2,

де F - сила електростатичної взаємодії між зарядами q1 і q2, r - відстань між зарядами, k - електрична константа, яка дорівнює 9·10^9 Н·м^2/Кл^2.

У нашому випадку:

|q1| = 6.0·10^-10 Кл,

|q2| = 3.0·10^-10 Кл,

r = 5 см = 0.05 м.

Так як знаки зарядів різні, то сила взаємодії між кульками буде притягуючою. Підставляючи дані до формули, отримаємо:

F = 9·10^9 * (6.0·10^-10 * 3.0·10^-10) / (0.05)^2 ≈ 6.84·10^-4 Н.

Якщо привести ці кульки в дотик і розвести на попередню відстань, то сила взаємодії між ними не зміниться, оскільки вона залежить лише від величини зарядів та відстані між ними. Тому сила взаємодії буде дорівнювати 6.84·10^-4 Н.

Объяснение:

5*?