Пластикова іграшка. Впишіть набір важків на шальці: Маса пластикової іграшки в г: 5 5,2 8 8,2


Ответы на вопрос

Отвечает Задорожна Татьяна.

Відповідь:

Щоб визначити набір важків на шальці, треба порівняти моменти сил на обох шальках. Момент сили дорівнює добутку маси на відстань від точки опори. Тобто, якщо на одній шальці знаходиться важіль довжиною L, то для досягнення рівноваги має виконуватись умова:

маса1 x L1 = маса2 x L2

де маса1 та маса2 - маси предметів, L1 та L2 - відстані від точки опори до цих предметів.

Таким чином, щоб знайти набір важків на шальці, треба підібрати їх так, щоб добуток маси на відстань був однаковий на обох шальках. Наприклад, можна розмістити важкий важіль на одній шальці та легкі важівки на іншій, або ж дві легкі важівки на одній шальці та одну важкішу на іншій.

Отже, можливі наступні набори важків на шальках:

5 + 8,2 = 5,2 + 8

або

5 + 5,2 + 8 = 8,2 + х (де x - маса невідомого важика)

Пояснення: