Опір мідного дроту 10 м, його маса 1 кг. Яка довжина дроту? Площа поперечного перерізу?


Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Для вирішення задачі потрібно знати значення опору мідного дроту в Омах на метр або Ом/м, оскільки дано опір на певну довжину. Також потрібно знати щільність міді, щоб визначити масу дроту на одиницю довжини, та формулу для визначення площі поперечного перерізу.

Якщо прийняти, що опір мідного дроту становить 0.0175 Ом/м (це значення є середнім для мідних дротів), то опір 10 метрів дроту буде:

Опір = опір на одиницю довжини * довжина = 0.0175 Ом/м * 10 м = 0.175 Ом.

Маса 1 метра мідного дроту визначається за допомогою щільності міді, яка становить приблизно 8,96 г/см³ (за даними таблиць):

Маса = щільність * об'єм = щільність * (площа поперечного перерізу * довжина)

Щоб знайти довжину дроту, необхідно розв'язати цю формулу для довжини:

Довжина = маса / (щільність * площа поперечного перерізу)

Маса 1 кг відповідає масі 1000 г. Тоді:

Маса на одиницю довжини = маса / довжина = 1000 г / довжина

Площа поперечного перерізу можна визначити за допомогою формули для площі кола:

Площа поперечного перерізу = (діаметр)^2 * π / 4

Діаметр дроту не вказаний у задачі, тому ми не можемо точно визначити його площу поперечного перерізу. Але якщо прийняти діаметр 1 мм, то можна використовувати наступні значення:

Площа поперечного перерізу = (0.001 м)^2 * π / 4 = 7.85 * 10^-7 м²

Тоді довжина дроту буде:

Довжина = маса / (щільність * площа поперечного перерізу) = (1000 г) / (8.96 г/см³ * 7.85 * 10^-7 м²) ≈ 14207 м

Отже, довжина мідного дроту при заданому опорі і масі 1 кг становить близько 14 207 метрів, а площа поперечного перерізу - близько 7.85 * 10^-7 м² при припущенні діаметру дроту 1 мм. Враховуйте, що точність результатів залежатиме від точності прийнятих значень опору на метр та щільності міді, а також від точності прийнятих значень діаметру дроту та його маси.