Нужно подробно рассписать задачу , ответ уже известен. Дві гирі масами m1= 2 кг і m2= 1 кг

з'єднано легкою ниткою, перекинутою через блок масою m= 1 кг. Знайти прискорення a, з яким рухаються гирі, й сили натягу T1 і T2 ниток, до яких підвішено гирі. Блок вважати однорідним суцільним диском. Тертям знехтувати. Відповідь: a= 2,8 м/с^2; T1 = 14 Н; T2 = 12,6 Н.

Ответы на вопрос

Отвечает Журинская Кристина.

Ответ:

Застосуємо другий закон Ньютона до кожної гирі окремо. Нехай прискорення системи гир становить a, а сили натягу ниток, що діють на гирі, дорівнюють T1 і T2 (для гирі масою m1) та T2 і T3 (для гирі масою m2), відповідно. Тоді маємо наступні рівняння руху:

m1 * g - T1 = m1 * a (1)

m2 * g - T2 = m2 * a (2)

де g - прискорення вільного падіння, яке має однакове значення для обох гир.

Також, враховуючи те, що блок є однорідним диском і нитка легка, сили натягу ниток повинні бути однаковими за величиною:

T1 = T2 + T3 (3)

Розв'язавши систему рівнянь (1) - (3), отримаємо:

a = (m1 - m2) * g / (m1 + m2) = (2 кг - 1 кг) * 9,8 м/с^2 / (2 кг + 1 кг) = 2,8 м/с^2

T1 = m1 * (g - a) = 2 кг * (9,8 м/с^2 - 2,8 м/с^2) = 14 Н

T2 = T3 = m2 * g - T1 = 1 кг * 9,8 м/с^2 - 14 Н = 12,6 Н

Отже, прискорення системи гир дорівнює 2,8 м/с^2, а сили натягу ниток, що підтримують гирі, дорівнюють 14 Н та 12,6 Н.

Объяснение: