По капіляру піднімається вода і зупиняється через певний час. Визначте об'єм води, який зміг

піднятися по капіляру, якщо діаметр капіляра дорівнює 0,2 мм, поверхневий натяг води дорівнює 0,0728 н/м. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гумбелева Надежда.

Відповідь:

Дано:

d = 0,2 мм = 0,0002 м

σ = 0,0728 н/м

p = 997 кг/м³

-------------

V - ?

h = (2σ cosθ) / (ρg d)

h = (2×0,0728 × cos0°) / (1000×9,81×0,0002) ≈ 0,074 м

V = πr²h

r = d/2

V = π×(0,0002/2)²×0,074 ≈ 1,1×10⁻⁶ м³

Відповідь: об'єм води, який зміг піднятися по капіляру, становить приблизно 1,1×10⁻⁶ м³.