Тіло масою 100 г рухається під дією двох сил 6 і 8 Н напрямлених вздовж однієї прямої в одному

напрямку. Із яким прискоренням рухається тіло?

Ответы на вопрос

Отвечает Клабукова Аленка.
Для визначення прискорення тіла застосуємо другий закон Ньютона: сума сил, діючих на тіло, дорівнює масі тіла, помноженій на прискорення.

Сума сил, діючих на тіло, складається з двох сил, що дорівнюють 6 Н і 8 Н. Оскільки сили напрямлені вздовж однієї прямої в одному напрямку, можна їх скласти: 6 Н + 8 Н = 14 Н.

Застосовуючи другий закон Ньютона, отримуємо:

ΣF = m * a,

де ΣF - сума сил, m - маса тіла, a - прискорення.

Підставляємо відомі значення:

14 Н = 0.1 кг * a.

Для визначення прискорення (a) розділимо обидві частини рівняння на 0.1 кг:

14 Н / 0.1 кг = a.

Отримуємо:

a = 140 м/с².

Тому тіло рухається з прискоренням 140 м/с².