Кулька масою 1.5 г, що підвищена на шовковій нитці, має заряд +100 нКл. Під нею на відстані 10 см

по вертикалі розміщують таку ж за розмірами кульку, заряд якої -50 нКл. Якою стане сила натягування нитки?

Ответы на вопрос

Отвечает Малекова Лилия.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі необхідно використати закон Кулона, який говорить, що сила притягання між двома точковими зарядами залежить від їхнього заряду та відстані між ними. Формула для цього закону має вигляд:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де F - сила притягання, k - коефіцієнт пропорційності (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2), q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

У нашому випадку, заряд першої кульки q1 = 100 * 10^-9 Кл, заряд другої кульки q2 = -50 * 10^-9 Кл, відстань між кульками r = 0.1 м (10 см).

Тоді, за формулою закону Кулона, сила притягання між кульками буде:

F = (9 * 10^9) * (100 * 10^-9) * (-50 * 10^-9) / (0.1)^2 = -4.5 * 10^-3 Н.

Отже, сила натягування шовкової нитки буде дорівнювати модулю цієї сили, тобто:

|F| = 4.5 * 10^-3 Н

Объяснение:

|F| = 4.5 * 10^-3 Н

Отвечает Виноградов Андрей.

Ответ:

да..........

Объяснение:

. ...........