Обґрунтуй, як зміниться частота вільних електромагнітних коливань в ідеальному ко- ливальному

контурі, що складається з конденсатора та котушки, якщо з котушки ви- тягти осердя, магнітна проникність матеріалу якого становить 900.

Ответы на вопрос

Отвечает Козубяк Іванка.

Відповідь:

частота вільних коливань зросте в 30 разів

Пояснення:

індуктивність контура пропорційна магнітній проникності
L=L₀*μ
якщо осереддя мало магнитну проникність μ₁=900
то після вилучення осереддя магнітна проникність стола дорівнювати μ₂=1
тобто зменшилась у  μ₁/μ₂ = 900 разів
значить і індуктивність зменшилась в 900 разів

L₁/L₂ = (L₀*μ₁)/(L₀*μ₂) = μ₁/μ₂ = 900
згідно формули томпсона частота коливань обернено пропорційна кореню від добутка індуктивності на ємність
w=1/√(L*C)
якщо індуктивність зменшилась в 900 разів (900=30*30) то частота вільних коливань зросте в 30 разів
w₂/w₁ = 1/√(L₂*C) : 1/√(L₁*C) = √(L₁/L₂) = √(900) = 30