Помогите пожалуйста срочно! Пружину стискають на 2см силою 4кН. У скільки разів потрібно

збільшити силу,що стискає пружину,для того щоб пружина скоротилась ще на 3см?

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлева Ира.

Ответ:

Перед розрахунком відповіді, необхідно визначити жорсткість пружини. Жорсткість показує, яку силу необхідно прикласти до пружини, щоб здійснити одиницю довжини.

Жорсткість пружини можна знайти за формулою:

k = F / x,

де k - жорсткість пружини, F - сила, якою стискають пружину, x - величина стиснення.

Після підстановки відомих значень отримаємо:

k = 4 кН / 2 см = 2 кН/см

Тепер необхідно знайти, яку силу необхідно прикласти до пружини, щоб скоротити її на 3 см. Для цього використовуємо формулу:

F = k * x,

де F - сила, якою необхідно стиснути пружину, x - величина стиснення.

Після підстановки відомих значень отримаємо:

F = 2 кН/см * (-3 см) = -6 кН

Отже, щоб скоротити пружину на 3 см, необхідно прикласти силу 6 кН в зворотному напрямку до руху стиснення пружини.

Для збільшення сили в рази, необхідно поділити нову силу на стару:

Fнова / Fстара = (-6 кН) / (4 кН) = -1.5

Отже, необхідно збільшити силу в 1.5 рази. Але так як сила має від'ємне значення, то це означає, що для збільшення сили в рази треба зменшити її по модулю в 1.5 рази. Тобто, необхідно стиснути пружину силою 6 кН * 1.5 = 9 кН.

Отвечает Гаврилина Катя.
Уточнення: ми використали значення k однаковим в обидвах випадках (коли була задіяна одна сила й інша), бо k–це параметр пружини, а пружина в обидвах випадках одна й та сама