Щоб рівномірно переміщати санки по снігу, прикладають силу 40 Н. Визначте вагу саней, якщо

коефіцієнт тертя 0,04.​

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Ответ:

Объяснение:

За законом Ньютона, сила, яку необхідно прикласти, щоб перемістити об'єкт, дорівнює добутку маси тіла і прискорення, яке воно набуває. Якщо об'єкт рухається зі сталою швидкістю, прискорення дорівнює нулю, і сила, яку необхідно прикласти, щоб утримати об'єкт у русі, дорівнює силі тертя.

Таким чином, для того щоб переміщувати санки по снігу зі сталою швидкістю, потрібно прикладати силу тертя, яка дорівнює 40 Н. Коефіцієнт тертя між санками і снігом дорівнює 0,04. Вагу саней можна визначити за формулою:

$F = \mu \cdot N$

де $F$ - сила тертя, $\mu$ - коефіцієнт тертя, $N$ - сила нормалі, яка дорівнює вазі тіла, що лежить на поверхні.

Звідси маємо:

$40 = 0.04 \cdot N$

$N = \frac{40}{0.04} = 1000$

Отже, вага саней дорівнює 1000 Н.