У наявності є чотири резистори опором 10 Ом. Як треба їх з'єднати, щоб отримати загальний опір 2,5

Ом ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Ксения.

Ответ:

Все параллельно. Тогда Rобщ=R/4=10/4=2,5 Ом.

Мы знаем, что при параллельном соединении проводников по R Ом общее сопротивление Rобщ=R/n. n - число ветвей. У нас 4 ветви.

Отвечает Седых Сергей.

Для знаходження способу з'єднання резисторів, щоб отримати заданий опір, потрібно використати формули з'єднання резисторів.

Для чотирьох резисторів однакового опору R, можливі наступні способи з'єднання:

1.      Послідовне з'єднання (S):

У цьому випадку загальний опір буде:

R_s = R + R + R + R = 4R

Отже, щоб отримати загальний опір 2,5 Ом, потрібно знайти опір одного резистору:

4R = 2.5 Ом

R = 2.5 Ом / 4 = 0.625 Ом

Отже, для послідовного з'єднання резисторів потрібно мати чотири резистори опором 0.625 Ом.

2.      Паралельне з'єднання (P):

У цьому випадку загальний опір буде:

1/R_p = 1/R + 1/R + 1/R + 1/R = 4/R

R_p = R/4

Отже, щоб отримати загальний опір 2,5 Ом, потрібно знайти опір одного резистору:

R/4 = 2.5 Ом

R = 10 Ом

Отже, для паралельного з'єднання резисторів потрібно мати чотири резистори опором 10 Ом.

Отже, для отримання загального опору 2,5 Ом можна з'єднати чотири резистори опором 0.625 Ом послідовно або чотири резистори опором 10 Ом паралельно.