Кубік з ребром довжиною 10 см рівномірно тягнуть за допомогою динамометра по столу. Динамометр

показує 8 Н. Коефіцієнт тертя дорівнює 0,3. З якого матеріалу зроблено кубік? Дам 85БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлева Ира.

Припускаючи, що куб виготовлений зі звичайного матеріалу, ми можемо оцінити його масу та густину

Вагу куба можна обчислити наступним чином:

Вага = маса * сила тяжіння

Де сила тяжіння становить приблизно 9,81 м/с^2.

Силу тертя можна обчислити за допомогою наступного рівняння:

Сила тертя = коефіцієнт тертя * нормальна сила

Де нормальна сила - це сила, перпендикулярна до поверхні, яка в цьому випадку дорівнює вазі куба.

Отже, маємо:

Сила тертя = 0,3 * (маса * сила тяжіння)

Сила тертя дорівнює 8 Н, тому ми можемо знайти масу куба:

8 Н = 0,3  * (маса * 9,81 м/с^2)

маса = 27.05 кг

Об'єм куба дорівнює (довжина ребра)^3 = (10 см)^3 = 1000 см^3.

Використовуючи оцінені масу та об'єм, ми можемо обчислити приблизну густину куба:

Густина = маса/об'єм

Густина ≈ 27,05 кг / 1000 см^3

Густина ≈ 0,027 кг/см^3

Ця густина подібна до густини деяких видів пластику, наприклад, поліетилену низької щільності.