Визначити силу взаємодії двох однакових точкових зарядів по 1 мКл, що знаходяться на відстані 30 см

один від одного

Ответы на вопрос

Отвечает Kushnirenko Stanislav.

Сила взаємодії двох точкових зарядів можна обчислити за допомогою закону Кулона:

F = k * q1 * q2 / r^2

де F - сила взаємодії, k - коефіцієнт, що залежить від системи одиниць (для СІ k = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2), q1 та q2 - заряди частинок, r - відстань між зарядами.

Підставляючи дані в формулу, отримаємо:

F = 9 * 10^9 * 1 мКл * 1 мКл / (0.3 м)^2

F = 3 * 10^-3 Н

Отже, сила взаємодії двох однакових точкових зарядів по 1 мКл, що знаходяться на відстані 30 см один від одного, дорівнює 3 міліньютони.