СРОЧНО 25 БАЛОВ!!! Період дифракційних ґраток дорівнює 0,01 мм, відстань від ґраток до екрана 1

м. Яка відстань між максимумами нульового та першого порядку, якщо на ґратки падає світло* з довжиною хвилі 500 нм? ПОТРІБНА ПОВНА ВІДПОВІДЬ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Хоменко Даша.

Ответ:

розмір між максимумами нульового та першого порядку становить 15 мкм.

Объяснение:

Для дифракції на ґратці з періодом d між дифракційними максимумами першого порядку буде кут:

sin θ = λ/d

де λ - довжина хвилі світла.

Тоді розмір між максимумами нульового та першого порядку буде:

D = (m+1/2)λ/ sin θ

де m = 1, щоб обчислити першу дифракційну максимуму.

Підставляємо значення: d = 0,01 мм = 1 × 10^-5 м, λ = 500 нм = 5 × 10^-7 м, m = 1, та знаходимо sin θ:

sin θ = λ/d = (5 × 10^-7 м)/(1 × 10^-5 м) = 0.05

Застосовуючи це значення, ми знаходимо розмір між максимумами нульового та першого порядку:

D = (m+1/2)λ/ sin θ = (1+1/2) × 5 × 10^-7 м/0.05 = 1.5 × 10^-5 м або 15 мкм

Таким чином, розмір між максимумами нульового та першого порядку становить 15 мкм.