Допоможіть!!! Дві когерентні світлові хвилі довжиною 400 нм приходять у деяку точку простору з

оптичною різницею ходу 1 мкм. Що відбудеться в цій точці - посилення чи послаблення світла?

Ответы на вопрос

Отвечает Естафьева Соня.

Оптична різниця ходу між двома когерентними світловими хвиліами визначається за формулою:

Δ = d·(n2 - n1)

де d - відстань між джерелами світла, n1 та n2 - показники заломлення середовищ, через які проходять хвилі.

Якщо оптична різниця ходу дорівнює цілому кратному довжини хвилі, то хвилі знаходяться у фазі і відбувається їхнє посилення. Якщо оптична різниця ходу дорівнює пів кратному довжини хвилі, то хвилі знаходяться у протифазі і відбувається їхнє послаблення.

У даному випадку довжина хвилі λ = 400 нм, а оптична різниця ходу Δ = 1 мкм = 10^-6 м. Використовуючи відомі значення, можемо обчислити оптичну різницю ходу в довжинах хвиль:

Δ/λ = (10^-6 м) / (400 нм) = 2.5

Оскільки оптична різниця ходу дорівнює цілому числу довжин хвиль, то хвилі знаходяться у фазі, і в даній точці відбувається їхнє посилення.