4.Яку масу льоду можна розплавити взятого при температурі - 8° С затративши на це 4450 кДж енергії?

с 2100 Дж/кг К. Т. 0°С, А 340 кДж/кг

Ответы на вопрос

Отвечает Барабанова Дарья.

Відповідь:

Пояснення:

Для розплавлення льоду необхідно затратити певну кількість енергії на зміну агрегатного стану з твердого до рідкого, тобто:

Q1 = m * L,

де Q1 - кількість енергії, L - теплота плавлення льоду, а m - маса льоду.

Для підігрівання розплавленого льоду до потрібної температури необхідно також затратити енергію, тобто:

Q2 = m * c * deltaT,

де Q2 - кількість енергії, c - теплоємність води, deltaT - різниця температур, m - маса розплавленого льоду.

Отже, загальна кількість енергії, необхідна для розплавлення льоду та його підігрівання до температури 0 °C буде:

Q = Q1 + Q2 = mL + mc(deltaT)

Ми знаємо, що:

L = 340 кДж/кг,

c = 2100 Дж/кг К,

deltaT = 8 °C,

Q = 4450 кДж.

Тож підставляємо відповідні значення в формулу:

4450 кДж = m * 340 кДж/кг + m * 2100 Дж/кг К * 8 °C

Звідси отримуємо масу льоду:

m = 1 кг

Таким чином, маса льоду, яку можна розплавити затративши 4450 кДж енергії, дорівнює 1 кг.