Тіло масою 5 кг падає в повітрі з прискоренням 6 м за секунду в квадраті. Визначити силу опору

повітря.

Ответы на вопрос

Отвечает Томина Аня.

Ответ:0.9 H

Объяснение:

Сила опору повітря залежить від кількох факторів, таких як форма тіла, його розмір, щільність повітря, швидкість руху і т.д. Однак, за певних умов, коли швидкість тіла не є занадто великою, можна використати спрощену формулу для розрахунку сили опору повітря:

Fоп = 0.5 * ρ * A * Cd * v^2

де ρ - щільність повітря, A - площа перерізу тіла, Cd - коефіцієнт опору повітря, v - швидкість тіла.

За відомими даними, ми можемо використати цю формулу, якщо врахуємо, що швидкість тіла падаючого в повітрі дорівнює прискоренню вільного падіння g = 9.8 м/с^2, оскільки падіння з прискоренням є випадком рівномірно прискореного руху.

Площа перерізу тіла A може бути деяким середнім значенням, але без додаткової інформації ми не можемо її точно визначити. Тому ми припустимо, що площа перерізу тіла дорівнює 0.1 м^2, а коефіцієнт опору повітря Cd = 0.5, що відповідає приблизному значенню для форми тіла, що нагадує сферу або кулю.

Тоді, за формулою, сила опору повітря буде:

Fоп = 0.5 * ρ * A * Cd * v^2 = 0.5 * 1.2 кг/м^3 * 0.1 м^2 * 0.5 * (6 м/с)^2

Fоп = 0.5 * 1.2 * 0.1 * 0.5 * 36 = 0.9 Н

Отже, сила опору повітря, що діє на тіло масою 5 кг під час падіння з прискоренням 6 м/с^2 в повітрі, становить близько 0.9 Н.