ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ТЕРМІНОВО ТРЕБА!!!!!!! 5. Водолаз у скафандрі може занурюватися в океані на

глибину 249 м, а нирець — на глибину 20 м. Знайди, на скільки відрізняється тиск води на цих глибинах. (Вважай g≈10 Н/кг). 6. Чому дорівнює тиск на глибині 0,6 м у соняшниковій олії? Густина даної речовини дорівнює ρ=920 кг/м3, аg≈10 Н/кг.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кононов Илья.
5. Тиск води на глибині можна визначити за формулою: p = ρgh, де p - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - глибина. Тоді тиск води на глибині 249 м буде:
p1 = ρgh1 = 1000 кг/м³ * 10 Н/кг * 249 м = 2 490 000 Па

А тиск води на глибині 20 м буде:
p2 = ρgh2 = 1000 кг/м³ * 10 Н/кг * 20 м = 200 000 Па

Отже, різниця тиску води на цих глибинах буде:
p1 - p2 = 2 490 000 Па - 200 000 Па = 2 290 000 Па

Отримана величина означає, що на глибині 249 м тиск води відчутно вищий, ніж на глибині 20 м, і дуже небезпечний для життя людини.

6. Тиск на глибині 0,6 м в соняшниковій олії можна знайти за тією ж формулою:
p = ρgh = 920 кг/м³ * 10 Н/кг * 0,6 м = 5520 Па

Отже, тиск на глибині 0,6 м в соняшниковій олії дорівнює 5520 Па.