За який час на катоді електролітичної ванни виділиться 40 г хрому, якщо електроліз проходить за

сили струму 25А?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лёгкая Елена.

Відповідь:

Для розв'язання цього завдання потрібно використати закон Фарадея електролізу, який говорить, що кількість речовини, що виділяється або осаджується на електроді під час електролізу, пропорційна кількості електричного заряду, що пройшов через електроліт.

Ми можемо скористатися формулою:

m = ItM / zF,

де m - маса речовини, яка виділяється (у грамах),

I - сила струму (у амперах),

t - час електролізу (у секундах),

M - молярна маса речовини (у г/моль),

z - заряд речовини (у кулонах),

F - число Фарадея (у кулонах на моль).

Молярна маса хрому (M) дорівнює 52 г/моль. Заряд речовини (z) для хрому дорівнює 2 (у зв'язку з його валентністю).

Підставивши відповідні значення до формули, отримаємо:

40 = (25)(t)(52) / (2)(96500),

де 96500 - число Фарадея (у кулонах на моль).

Тепер можемо розрахувати час електролізу (t):

40(2)(96500) = (25)(52)(t),

t = (40)(2)(96500) / (25)(52).

Виконавши обчислення, знайдемо значення часу електролізу (t).