Камінь масою 1 кг кинуто с вишки висотою 5 м зі швидкістю 8 м/с в горизонтальному напрямку. Чому

рівна повна механічна енергія каменя в момент кидання? Знайдіть роботу сили тяжіння в момент падіння каменя на поверхню Землі

Ответы на вопрос

Отвечает Ерошкина Александра.

Повна механічна енергія каменя в момент кидання складається з його кінетичної енергії та потенціальної енергії:

Еповна = Екін + Епот

Дано:

Маса каменя (m) = 1 кг

Висота вишки (h) = 5 м

Швидкість каменя (v) = 8 м/с

Щоб знайти кінетичну енергію каменя, використаємо формулу:

Екін = (1/2) * m * v^2

Екін = (1/2) * 1 кг * (8 м/с)^2

Екін = 0.5 * 1 кг * 64 м^2/с^2

Екін = 32 Дж

Для визначення потенціальної енергії каменя використаємо формулу:

Епот = m * g * h

де g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с^2).

Епот = 1 кг * 9.8 м/с^2 * 5 м

Епот = 49 Дж

Тепер знайдемо повну механічну енергію:

Еповна = Екін + Епот

Еповна = 32 Дж + 49 Дж

Еповна = 81 Дж

Отже, повна механічна енергія каменя в момент кидання дорівнює 81 Дж.

Тепер розглянемо роботу сили тяжіння в момент падіння каменя на поверхню землі. Робота сили тяжіння визначається формулою:

Р = F * d * cos(θ)

де F - сила тяжіння, d - відстань, яку пройде тіло, cos(θ) - косинус кута між напрямком сили тяжіння та відстанню.

В даному випадку, сила тяжіння напрямлена вертикально вниз, а рух каменя відбувається в горизонтальному напрямку. Тому кут між силою тяжіння і відстанню дорівнює 90 градусів, і cos(90°) = 0.

Тому робота сили тяжіння в момент пад

іння каменя на поверхню землі дорівнює нулю (Р = 0).