Допоможіть будь ласка ККД похилої площини дорівнює 80%. Обчисліть довжину цієї похилої площини,

якщо її висота дорівнює 50 см і для піднімання вантажу, маса якого становить 20 кг, потрібно прикласти силу 50 Н. Відповідь записати у метрах

Ответы на вопрос

Отвечает Сафуанов Даниил.
ККД (коефіцієнт корисної дії) похилої площини визначається як відношення корисно виконаної роботи до витраченої енергії. У даному випадку, ми знаємо, що ККД дорівнює 80%.

Можемо використати формулу ККД:
ККД = (корисна робота / витрачена енергія) * 100%

Маса вантажу = 20 кг
Сила, необхідна для піднімання вантажу = 50 Н
Висота похилої площини = 50 см = 0.5 м

Знаючи, що витрачена енергія рівна продукту сили на відстанці і висоти, можемо записати:
витрачена енергія = сила * висота

Запишемо формулу ККД:
80 = (корисна робота / (сила * висота)) * 100

Перегруповуючи формулу, отримаємо:
корисна робота = (80/100) * (сила * висота)

Підставимо відомі значення:
корисна робота = (0.8) * (50 * 0.5)

Отримаємо корисну роботу:
корисна робота = 20 Дж

Для обчислення довжини похилої площини можна скористатись формулою:
довжина = корисна робота / (сила * гравітаційне прискорення)

Підставимо відомі значення:
довжина = 20 / (50 * 9.8)

Отримаємо довжину похилої площини:
довжина ≈ 0.0408 м (округлено до 4 знаків після коми)

Таким чином, довжина похилої площини становить близько 0.0408 метра.