Тіло масою 3кг опромінюють α-променями. Знайдіть енергію йонізуючого випромінювання, передану тілу,

якщо еквівалентна доза цього випромінювання становить 4 мЗв. Коефіцієнт якості α-випромінювання дорівнює 20. a. 0,1 мДж. b. 0,5 мДж. c. 0,6 мДж. d. 0,3 мДж.​

Ответы на вопрос

Отвечает Анфёрова Маргарита.

Відповідь:

Для знаходження енергії йонізуючого випромінювання, переданої тілу, можна скористатися наступною формулою:

Е = H * Q * m,

де Е - енергія випромінювання,

Н - еквівалентна доза,

Q - коефіцієнт якості випромінювання,

м - маса тіла.

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

Е = 4 * 10^(-3) Зв * 20 * 3 кг = 0,24 Дж.

Відповідь: c. 0,6 мДж.