Обчисліть ККД важеля, за допомогою якого вантаж масою 145 кг рівномірно підняли на висоту 6 см.

При цьому до довгого плеча важелябула прикладена сила 500 Н, а точка прикладання цієї сили опустилася на 0,3 м.Дати повну відповідь будь ласка даю 50 балів !!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Никонов Тимофей.

Для обчислення ККД (коефіцієнта корисної дії) важеля, необхідно врахувати співвідношення виконаної корисної роботи до витраченої енергії.

Корисна робота, виконана в даному випадку, може бути обчислена за формулою:

Корисна робота = сила * переміщення = 500 Н * 0,3 м = 150 Дж (джоулі)

Витрачена енергія може бути обчислена як добуток маси вантажу на прискорення вільного падіння та висоти підняття:

Витрачена енергія = маса * g * висота = 145 кг * 9,8 м/с^2 * 0,06 м = 85,308 Дж (джоулі)

Тепер, використовуючи ці значення, можемо обчислити ККД:

ККД = (Корисна робота / Витрачена енергія) * 100%

ККД = (150 Дж / 85,308 Дж) * 100% ≈ 176.1%

Таким чином, ККД важеля в даному випадку становить приблизно 176.1%.