Горобець сів на гілку за 6,5с зробила 5 коливань. обчислити масу горобця якщо жорсткість гілки 1h/м


Ответы на вопрос

Отвечает Бондарева Дашуля.

Гілка за 6.5 с зробила 5 коливань, тобто частота складає f=5/6.5 =10/13 Гц. Тоді циклічна частота буде w=2*Pi*10/13 рад/с. З іншого боку, циклічна частота буде дорівнювати квадратному кореню з k/M, де k - жорсткість гілки, а M - маса горобця. Отже, квадрат циклічної частоти w^2=k/M. Звідси M=k/(w^2)=1/((2*Pi*10/13)^2)=0.04281 кг. Тобто маса горобця буде приблизно 43 грами.