Два потяги з одного пункту одночасно йдуть у протилежних напрямках і через 5 годин відстань між

ними становить 825 км. Визначте швидкість потягів, якщо відомо, що швидкість одного з них на 15 км/год менше іншого.

Ответы на вопрос

Отвечает Сухова Таня.
Х км/ч  -  скорость одного поезда (v1)
(х - 15) км/ч  -  скорость другого поезда (v2)
х + (х - 15) км/ч  -  скорость удаления поездов (v1 + v2 = v)

v = S : t

1) (х + (х - 15)) * 5 = 825
    2х - 15 = 825 : 5
    2х - 15 = 165
    2х = 165 + 15
    2х = 180
    х = 180 : 2
    х = 90 км/ч - скорость одного поезда (v1)
2) 90 - 15 = 75 км/ч - скорость другого (v2).
Отвечает Лункова Кристина.
У одного потяги скорость = х (км/год),
у иншого = (х + 15) км/год
Скорость расхождения = (х +  х + 15) = 2х + 15 (км/год)
Составим уравнение:
5(2х + 15) = 825
10х + 75 = 825
10х = 825 - 75
10х = 750
х = 75
х + 15 = 75 + 15 + 90
Ответ: 75 км/год - скорость одного, 90 км/год - скорость иншого.