Петрик, Іринка та Сашко купили гру. Іринка заплатила 3/8 вартості, Сашко - 7/15 решти, а Петро - 24

грн. Скільки коштує гра?

Ответы на вопрос

Отвечает Постников Лёня.

Іринка - 3/8 вартості
Сашко - 7/15 решти
Петро - 24 грн
х - вартість гри. Тоді Іринка заплатила 3/8 * х. Решта суми становить х-3/8х. Тоді Сашко заплатив 7/15*(х-3/8х), а Петро 24 грн
Складаємо рівняння
3х/8+7/15(х-3/8х)+24=х
3х/8+7х/15-7/15 * 3х/8+24=х
х-3х/8-7/15х+21х/120=24
5х/8-7х/15+21х/120=24
(15*5-8*7+21)х/120=24
(75-56+21)х=24*120
40х=2880
х=72 грн
перевірка
3/8 * 72+7/15 (72-3/8 * 72)+24=72
27+21+24=72
Відповідь: гра коштує 72 грн