Ціна на планшет знизили на 5 відсотків. На скільки відсотків треба підвищити нову ціну, щоб

отримати початкову?

Ответы на вопрос

Отвечает Мартынов Миша.
Пусть 1 цена Пусть х % (1-1/20)*(1+x/100)=1
(20/20-1/20)*(1+x/100)=1
19/20*(1+x/100)=1
19/20*1/1+19/20*x/100=1
19/20+19x/2000=20/20
19x/2000=20/20-19/20
19x/2000=1/20
19x/2000=0.05
19x=0.05*2000
19x=100
x=100/19
x=5 5/19
Ответ: 5 5/19 %