Арақашақтығы 120 км бірінші қаладан екінші қалаға дейін мотоциклші 4 сағатта баруы керек.Ол 2 сағ

жүрген соң тоқтап, 0,5 сағ демалды.Мотоциклші екінші қалаға уақытында бару үшін, демалған соң қандай жылдамдықпен жүруі керек ?Помогите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Дорохин Вадим.
Пишем только формулы.
1) 120 км : 4 ч = 30 км/ч  -  скорость по плану.
2) 30 км/ч * 2 ч = 60 км - проехал до остановки.
3) 4 - 2 - 0,5 = 1,5 ч - осталось времени.
4) 120 - 60 = 60 км - осталось пути
5) 60 км : 1,5 ч = 40 км/ч -  нужная скорость - ОТВЕТ В.