Швидкість Карлсона складає 2/11 швидкості літака. До того ж відомо, що літак за годину пролітає на

180 км більше. Знайдіть швидкість кожного

Ответы на вопрос

Отвечает Ольшанский Дима.
Скорость самолета х км/час
скорость Карлсона тогда \frac{2}{11} x км/час
за 1 час самолет пролетает на 180 км больше. составляем уравнение
x -  \frac{2}{11} x = 180
 \frac{11x - 2x}{11} = 180
9x = 1980
x = 220
скорость самолета 220 км/час
скорость Карлсона  \frac{2}{11} x = \frac{2}{11} *220 = 40 км/час