Відстань між двома пристанями по річці дорівнює 45 км. моторний човен шлях туди й назад долає за 8

годин. знайдіть власну швидкість катера якщо швидкість течії 3 км за год

Ответы на вопрос

Отвечает Долганов Ясон.
Х км/год - власна швидкість катера
(х+3) км/год - швидкість катера за течією
(х-3) км/год - швидкість катера проти течії 
t=S/v

45/(х+3)+45/(х-3)=8
45х-135+45х+135=8х²-72
8х²-90х-72=0
4х²-45х-36=0
D=2025+4*4*36=2601=51²
х=(45+51)/8=12(км/год) - власна швидкість катера