Ринкова ціна картоплі спочатку зросла на 20%,а потім знизилась на 20%.Як змінилася ціна картоплі

порівняно з початковою?

Ответы на вопрос

Отвечает Афонин Ваня.
Нехай початкова ціна х , тоді після зростання на 20% ціна стала х*(1+20:100)=1.2х, після зниження на 20% ціна стала 1.2х*(1-20:100)=1.2х*0.8=0.96х

х - 100%, 0.96х -- 96%
значить ціна картоплі порівняно з початковою зменшилась на 100%-96%=4%
відповідь: зменшилась на 4%