Катер пропливає 4км проти течій річки і 15км за течією за такий самий час, якиц потрібен плоту ,

щоб проплисти 2км по цій річці. Знайдіть швидкість течій ,якщо власна швидкість катера дорівнює 18км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Зуй Вікуська.
Х- скорость течения=скорость плота
18+х скор катера по теч
18-х скор катера против теч
4/(18-х)+15/(18+х)=2/х
4х(18+х)+15х(18-х)=2(18²-х²)
72х+4х²+270х-15х²=648-2х²
-9х²+342х-648=0 | :(-9)
х²-38х+72=0
Д=38²-4*72=1444-288=1156=34²
х₁=(38-34)/2=4:2=2 км/ч скорость течения и плота
х₂=(38+34)/2=72:2=36 не удовл условию 
ответ: 2 км/ч