Вычислить значение так, чтобы векторы a и вектор б были перпендикулярны: вектор а=(7n;8) вектор

б=(-n;n)

Ответы на вопрос

Отвечает Соколов Егор.
A_|_b, => <(a b)=90°
cos90°=0

cos( \alpha      \beta )= \frac{a*b}{|a|*|b|}

дробь равно нулю, если числитель равен нулю, а знаменатель не равен нулю, => cos( α β )=0, если a*b=0

a*b=7n*(-n)+8*n, -7n²+8n=0. n*(-7n+8)=0
n=0 -7n+8=8, n=8/7
ответ: a_|_b при n=0 или n=8/7
Отвечает Дроздова Аня.
Умовою перпендикулярності векторів є те, що їх скалярний добуток = нулю, тому цим і скористаємось. а1в1+а2в2=0.   -7п у квадраті+8п=0.   далі ен як спільний множник треба винести за дужки, потім отримаємо, що ен=0 або ен=одна ціла адна сьома.