У рівнобічну трапецію вписано коло радіуса 7,5 см. Бічна сторона трапеції дорівнює 17см. Знайдіть

довжину більшої сторони трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Баранцева Маша.
Висота трапецii це 2 радiуси, Тоб-то 15см. Проведем висту з тупого кута до основи. Ма'э'мо прямокутний трикутники з катетом 15 та гiпотенузою 17. Знаходимо другий катет по т. Пiфагора. Вiн становить. 8см. Так як коло можно вписати, коли сума бiчних сторiн= сумi основ, тодi 17+17=34см. Далi (34-16) /2=9см довжина меншоi основи, 9+16=25см довжина бiльшоi. основи.