. İki qabda 27,84 litr süd vardı. 1-ciyə 6,4 litr süd töküb, 2-cidən 2,2 litr süd boşaltsaq,

2-ciqabdakı süd 1-ci qabdakı südün 0,2 hissəsiolar. Əvvəlcə hər qabda neçə litr süd var?​

Ответы на вопрос

Отвечает Юркова Юлия.

Пошаговое объяснение:

x+y=27,84

0,2(x+6,4)=y-2,2

y=27,84-x

0,2(x+6,4)=27,84-x-2,2

0,2x+1,28=25,64-x

0,2x+x=25,64-1,28

1,2x=24,36

x=24,36÷1,2

x=20,3- 1ci qabda

y=27,84-20,3=7,54 -2ci qabda