5. Bizim binada yaşayan hər bir ailə ya qəzet, ya jurnal, ya da hər ikisinə abunə yazılıb. 75 ailə

qəzet, 26 ailə jurnal, 18 ailə isə həm qəzet, həm də jurnal alır. Bizim binada neçə ailə yaşayır?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пистолетова Лиза.

Ответ:   83 сім"ї .

Пошаговое объяснение:

5 .

      1) 75 - 18 = 57 ( сімей ) - передплачують тільки газети

      2) 26 - 18 = 8 ( сімей )  - передплачують тільки журнали

      3) 57 + 18 + 8 = 83 ( сім"ї ) .

В - дь :  83 сім"ї .