6 КЛАС МАТЕМАТИКА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 8 Тема. Множення і ділення раціональних чисел. 1. Знайди

добуток : ( 3 б. ) а) (-3/4) · 2/7 ; б) (-0,8) · (-1,2) ; в) 1,4 · (-0,4) ; г) 7,8 · (-2/3 ) . 2. Виконай ділення : ( 3 б. ) а) (-7,2) : (-2,4 ) ; б) (-7,2) : 1,2 ; в) – 3,6 : 2,4 ; г) 3/7 : ( - 5/14 ). 3. Виконай зазначені дії : ( 3 б. ) а) – 4 : (1 1/3 )² · 4/5 ; б) 7/9 · ( -3/4)² : (-3/4 ) ; в) (-3,6 ) : (- 0,6 )² · ( - 1,4 ) . 4. Розв'яжи рівняння : ( 3 б. ) а) -9 · х = 7,2 ; б) (-3)² ·х = - 7,2 ; в) 16 : х = - 4 ; г) ( - 2 )² : х = - 0,4 ; д ) х : (-8) = - 72 ; е) х : (-2)³ = - 7,2 .

Ответы на вопрос

Отвечает Нафанова Полина.

1. а)  -3/4*2/7= (-6/28)= (-3/14)
б) 0,8 = 8/10, 1,2= 12/10

-8/10*-12/10= (-4/5)*(-6/5)= 24/25

в) 14/10*(-4/10)= 7/5*(-2/5)=(-14/25)

2. a) -7,2 / 2,4 = -72/10 / 24/10 = -72/10*10/24= -72/1 * 1/24 = -3/1 = (-3)

б) -7,2 / 1,2 = -72/10 / 12/10 = -72/1 * 1/12 = -6

в)  -36/10 / 24/10 = -36/10 * 10/24 = -36/24 = -3/2