5 цілих 5/6 + 3 цілих 2/9, 1 ціла 1/5 + 2 цілих 2/9, 7 цілих 5/8 - 2 цілих 1/6, 2 цілих 1/2 - 1

ціла 3/8

Ответы на вопрос

Отвечает Конов Дмитрий.

Сподіваюсь було корисно


Отвечает Головащенко Артем.

Ответ:

9 цілих 1/18, 3 цілих 19/45, 5 цілих11/24, 1 ціла 1/2

Пошаговое объяснение:

5 цілих 5/6 + 3 цілих 2/9 - щоб виконати додавання, дроби необхідно призвести до спільного знаменника. Спільний знаменник для 6 і 9 є 18, Перший дріб перемножаємо на 3, а другий - на 2, маємо:

5 цілих 15/18 + 3 цілих 4/18= (5+3)+19/18= 8+ 1+1/18=9 цілих 1/18

1 ціла 1/5 + 2 цілих 2/9 - щоб виконати додавання, дроби необхідно призвести до спільного знаменника. Спільний знаменник для 5 і 9 є 45, Перший дріб перемножаємо на 9, а другий - на 5, маємо:

1 ціла (1*9)/45 + 2 цілих (2*5)/45 =3 цілих 19/45

7 цілих 5/8 - 2 цілих 1/6 - щоб виконати віднімання, дроби необхідно призвести до спільного знаменника. Спільний знаменник для 8 і 6 є 24, Перший дріб перемножаємо на 3, а другий - на 4, маємо:

7 цілих (5*3)/24 - 2 цілих (1*4)/24= 7 цілих 15/24 - 2 цілих 4/24= 5 цілих11/24

2 цілих 1/2 - 1 ціла 3/8 - щоб виконати віднімання, дроби необхідно призвести до спільного знаменника. Спільний знаменник для 2 і 8 є 8, Перший дріб перемножаємо на 4, а другий - залишаємо бех хиін, маємо:

2 цілих (1*4)/8 - 1 ціла 3/8 =2 цілих 4/8 - 1 ціла 3/8 =1 ціла 4/8 = 1 ціла 1/2