Розв’яжіть рівняння: 1) х+8 4/29=12 2)5 2/13 - (х - 5/13) =1 4/13Помогите у меня контрольная


Ответы на вопрос

Отвечает Лызанець Миша.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Почнемо з того, щоб перевести змішану дріб на одиниці:

х + 8 4/29 = 12

х + (8*29+4)/29 = 12

х + 236/29 = 12

Тепер перенесемо 236/29 на іншу сторону рівняння, віднявши його від обох частин:

х = 12 - 236/29

х = (12*29 - 236)/29

х = 296/29

Отже, розв'язок рівняння: х = 296/29.

Переведемо змішані дроби на одиниці:

5 2/13 - (х - 5/13) = 1 4/13

66/13 - (13х - 5)/13 = 17/13

Тепер складемо дробову частину на лівій стороні:

61/13 + 13х/13 = 17/13

13х/13 = 17/13 - 61/13

13х/13 = -44/13

Отже, розв'язок рівняння: х = -44/13.